Begin dit jaar hebben Cyril Moers, Martin Dröge en Toine Giessen de samenwerking binnen Lupo Recruitment geformaliseerd door middel van de oprichting van een B.V.. Deze stap gaat ervoor zorgen dat Lupo Recruitment meer slagkracht heeft, grotere impact kan maken en er een nog sterken team ontstaat.
Als fusie en overnameadviseur heeft Inter Actus Cyril, Martin en Toine kunnen ondersteunen bij deze mooie stap met als doel het vinden van een structuur die voor alle betrokkenen comfortabel is.
Bij het formaliseren van een samenwerking, zowel als aandeelhouders als bij een samenwerking vanuit separate ondernemingen, zijn onder andere de volgende zaken van belang:
· Een gedegen (financieel) plan
· Het vaststellen van de rol die eenieder binnen de samenwerking of onderneming gaat invullen
· De winstverdeling (al dan niet in de vorm van een aandelenverhouding)
· De vergoeding voor werkzaamheden (management fee óf salaris)
· Het vastleggen van leave scenario’s voor het geval dat een van de partijen wil/moet uitstappen
Met name dit laatste punt kan in de toekomst discussies voorkomen. De aandeelhouders- en/of samenwerkingsovereenkomst kun je dan ook zien als een samenlevingscontract voor ondernemers. Neem gerust contact met mij op indien je voornemens bent een samenwerking aan te gaan of een bestaande samenwerking wenst te formaliseren.
Hambakenwetering 8B
5231 DC Den Bosch